NeoTaste Logo
NeoTaste Logo
Restaurants
Prices
FAQ
Become a Partner
Shop
NeoTaste
RestaurantsPricesStudent DiscountFor companiesShopExperiencesFAQContactJobs
For partners
Become a PartnerPartner LoginPartner Support
Social
InstagramTikTokFacebookLinkedIn
Legal
ImprintPrivacy PolicyCookiesTerms and Conditions
Country
🇩🇪Germany
Deutsch
English
🇦🇹Austria
Deutsch
English
🇬🇧United Kingdom
English
🇳🇱The Netherlands
English
Nederlands
Restaurants
Berlin

AnCom Kitchen

·
€€€€
·

Vietnamese, Asian, Desserts

·Kreuzberg
Restaurant image
Restaurant image
Restaurant image
Restaurant image
Restaurant image
Restaurant image
Restaurant image
Restaurant image

Deals

€10 Discount

~€10 value

90 days

on site

From a minimum order value of €25 you get €10 discount.

FREE Drink

~€7 value

90 days

on site

You order a main course of your choice and get a home made drink for free.

Menu

MENU

Hoisin

€11.90

Com Ga

€10.50

Ga Chien Xu

€11.50

Chua Ngot

€12.50

Toi Ot

€11.50

Sot Lac

€12.50

Xoài Ca Ri

€11.50

Vit Xao Cai

€13.50

Ca Ri

€11.50

VORSPEISEN

Sup Chua Cay

€6.50

Suon Rim

€7.50

Gyoza

€6.50

Edamame

€6.50

Hà Cao Tom

€6.50

Nem Ran

€6.50

Nem Cuon

€5.90

Wantan Chien

€5.90

Gỏi Xoài

€6.50

Dau Chien Gion

€6.50

SPEZIELL 🍲

Ca Sot Tieu

€14.50

Suon Chua Ngot

€12.50

Dau Muoi

€11.50

Sot Me

€11.90

Shaolin

€12.50

Udon Cari

€11.50

Dua Xao

€11.50

SUPPEN 🥣

Pho Soup

€10.90

Canh Ray Chay Suppe

€10.90

Bun Chua Cay Suppe

€11.50

Ancom's Hue Soup

€10.90

Wantan Soup

€10.90

ALKOHOLISCHE GETRÄNKE 🍺

Beck's 0,5l

€4.90

4,9% VOL. inkl. 0,08€ Pfand, 9,80€/l

Paulaner Hefe-Weißbier 0,5l

€4.90

5,5% VOL. inkl. 0,08€ Pfand, 9,80€/l

Tiger Bier 0,33l

€4.50

5,0% VOL. inkl. 0,08€ Pfand, 11,82€/l

Franziskaner Hefe-Weißbier 0,5l

€4.90

5,0% VOL. inkl. 0,08€ Pfand, 9,80€/l

NACHTISCH 🍰

Bánh Flan

€5.00

Che Khoai Mon

€5.00

Chuoi Chien

€5.90

Xoi Xoai Nep Than

€5.90

NUDELN🍜

Goi Mien

€11.50

Pho Tron

€11.50

Rice noodles in a sweet-sour tamarind sauce, served with fresh salad, choice of additional ingredients

Pho Hoisin

€11.50

Udon Xao

€11.90

Bun Bo Nam Bo

€11.50

Bun Nem Ran

€11.90

ALKOHOLFREIE GETRÄNKE

Spreequell Classic 1,0l

€5.00

Spreequell Naturell 1,0l

€5.00

Mango Lassi

€6.50

Mango, Kokosmilch, Milch und Joghurt

Warsteiner Alkoholfrei 0,5l

€4.90

0,5% VOL, inkl. 0,08€ Pfand, 9,80€/l

Sprite 1,0l

€5.00

Beck's Blue Alkoholfrei 0,5l

€4.90

Fanta 1,0l

€5.00

Coca-Cola 1.0l

€5.00

Coca-Cola Zero 1.0l

€5.00

Reviews

Only NeoTaste users who visited can leave a review.

4.8

187 Reviews, 28 written

What guests say

Guests appreciate the friendly service and the pleasant, cosy atmosphere. The food is described as fresh, and the house-made drinks are also highlighted as a positive feature.

AI summary of the positive reviews

F
Felix2 weeks ago

Leckeres Essen, ausreichend große Portion und leckere Lassis

P
Parastou2 months ago

super freundlich und super leckeres Essen!

L
Luisa2 months ago

sehr sehr lecker, gerne wieder!

Denise3 months ago

sehr lecker!!! immer wieder gerne 😊

Info

Opening hours

Monday11:30 - 22:00
Tuesday11:30 - 22:00
Wednesday11:30 - 22:00
Thursday11:30 - 22:00
Friday11:30 - 22:00
SaturdayClosed
Sunday11:30 - 22:00

11:30 - 22:00

Location

Gneisenaustraße 62, 10961 Berlin

Kreuzberg

Contact

030 28661514

Similar restaurants in Berlin

  • 🥬Vietnamese40+ restaurants in Berlin
  • 🍱Asian100+ restaurants in Berlin
  • 🍰Desserts100+ restaurants in Berlin
View all cuisines in Berlin